قرص نورکرین؛ اطلاعات دارویی قرص نورکرین عوارض و موارد مصرف این دارو

💊 مطالب پزشکی

قرص نورکرین

قرص نورکرین در دسته مکمل ها جا دارد. از داروی نورکرین برای درمان ریزش مو استفاده می کنند. در این موارد ریزش مو به دلیل عدم استحکام مو به دلایل مختلفی اتفاق می افتد.

برای این دارو از ویژگی های خاصی صحبت شده است ولی مهمترین ویژگی آن مربوط به امکان رشد دوباره فولیکول های نهانی مو است. میزان این مکمل برای مردان و زنان یکسان نیست و بر حسب میزان نیازمندی تفاوت دارد.

قرص نورکرین

ترکیبات موجود در نورکرین از پروتئین های دریایی تشکیل شده است. این پروتئین ها از صدف ها و غضروف کوسه گرفته می شوند. ماریلکس مهمترین عنصر شناخته شده در این دارو می باشد و شامل لوسین، گلوکزامین، لسیتین و پروتئوگلیکان ها می شود.

این ماده باعث رویش مجدد مو می شود که به دلیل تحریک فولیکول های مو است. گلوکزامین های موجود در نورکرین بافت های جدید مو را تضمین می کنند.

آسرولا از دیگر ترکیبات در نظر گرفته شده برای قرص نورکرین است. یک گیاه مخصوص مناطق گرمسیری است و با طعم شیرین معرفی می شود. ویتامین سی دارد و ویتامین های دیگری مانند A ،B1، B2 و B3 را به همراه بیوفلاونوئیدها و کارتنوئیدها دارا می باشد. ویتامین C درون آسرولا براحتی جذب می شود. به همین دلیل این ماده برای رویش مو خیلی ارزشمند است.

ویتامین های سی و ای درون آسرولا می تواند نقض محافظتی برای پوست داشته باشد و پیری پوست را کند کند. این ویتامین ها با ویژگی آنتی اکسیدانی برای بدن مهم هستند. قادر هستند با رادیکال های آزاد مبارزه کنند. فولیکول های مو هم د مقابل رادیکال های آزاد به شدت آسیب پیدا می کنند. ویتامین سی اسرولا با تولید کلاژن همراه است. کلاژن در بافت مو، ماهیچه و پوست اهمیت زیادی دارد. مطالعات نشان داده که با کم شدن ویتامین سی، در بعضی از ژن ها تغییراتی ایجاد می شود. این تغییرات باعث کند شدن رشد مو می شوند. با قرص نورکرین می توان از این موارد جلوگیری کرد.

سیلیکا یک عنصر معدنی به نام سیلیسیوم با فرم اکسید شده می باشد. این ترکیب با فرمول شیمیایی SiO2 شناخته می شود. از این ماده معدنی نیز برای بهبود زخم، درمان پوکی استخوان و … کمک گرفته می شود.

سیلیکا برای تولید کلاژن اهمیت دارد. بیشترین پروتئین شامل کلاژن می گردد. این پروتئین در بخش های مختلف بدن مانند رباط، مو، ماهیچه، استخوان، تاندون و … وجود دارد. میزان کلاژن با بالا رفتن سن کم می شود. البته این موضوع تا حدی به دلیل کمی سیلیسیوم می باشد. کمبود کلاژن باعث شکنندگی مفاصل، خشک شدن پوست، ریزش مو و … می گردد.

سیلیکا برای هدایت مواد معدنی به قسمت های بیرونی بدن مانند مو و ناخن اهمیت دارد. سیلیکا سبب برقراری تعادل از نظر وضعیت اسیدی و قلیایی می شود. به همین خاطر موجب بهبود رشد مو می گردد. از بین رفتن تعادل وضعیت قلیایی-اسیدی بدن در نتیجه تغذیه نامناسب و … رخ می دهد و این م